Použití pentagramu
domůúvod Přihlásit domů Escribe Login A casa

VET-ANIMALPoužití pentagramu

Orgány Pentagramu jsou určeny pro lokalizaci problému. Je snadnější určit podle příznaků, který orgán není v pořádku, než podle funkce, která je narušena. Orgány jsou sdruženy na jednom elementu, protože u nich převažuje funkce typická pro tento element. Například je u zvířete zjištěna hypotyreóza (hormony - elm oheň), dále oslabení činnosti srdce (srdce - opět elm oheň). Mají společnou funkci elementu ohně a to transport (hormony transportují informaci, srdce jako pumpa slouží k transportu živin, odpadních látek, dýchacích plynů).

Máme určen postižený element podle postižení orgánu, který je příslušný tomuto prvku. Nyní je potřeba zjistit, zda příznaky jsou způsobeny nedostatkem energie anebo naopak jejím přebytkem.

Nedostatek energie je charakteristický pro degenerativní procesy. Orgány a tkáně ztrácejí svoji funkčnost. Je to doprovázeno většinou chladem, nedostatečnou činností, nedostatečnou produkcí, pozvolným nástupem příznaků, postupné narůstání obtíží, bolest chybí anebo je nevýrazná, ale postupně se zhoršuje. Produkce orgánu - tkáně je omezena (např. ztráta srsti na kůži, suchost sliznic).

Přebytek energie naopak charakterizuje bouřlivější rozvoj příznaků, horkost (teplejší než okolní tkáň), bolestivost při kontaktu, bývá zarudnutí. Produkce orgánu je zvýšena (např. velké množství moči při selhávání ledvin, mazotok na kůži).

Pokud zjistíme přebytek energie, tak se nám koloběh energie v Pentagramu zastavil na následujícím elementu. Tím došlo k nahromadění energie na elementu předcházejícím. Uvolnění koloběhu energie dosáhneme dodáním preparátu v místě bloku. To znamená, že podáváme preparát následující po elementu, kde jsme nalezli symptomy z nadbytku energie. A protože jde o akutní stavy, které se řeší poměrně rychle, je možné regenerační preparát podávat krátkodobě, tj. 5 až 7 dní. Obecně do odeznění příznaků + nějaký den navíc. Jsou i výjimky. V případě selhávání ledvin doprovázeném zvýšenou žíznivostí, by byla zkrácená aplikace nedostačující. Podáváme ale nejdéle 3 týdny.

V případě zjištění nedostatku energie se koloběh pentagramu zastavil na předcházejícícm elementu. Neposkytuje energii. Klinicky lze detekovat chronické, degenerativní stavy. Ty potřebují na nápravu delší čas, proto základní jednotkou doby podávání jsou třítýdenní aplikace. Podáváme preparát prvku, kde jsme detekovali blok, tj. v případě nedostatku energie použijeme preparát předcházejícícho elementu.

Okolo bloku v Pentagramu se vytváří dvojice příznaků. Za blokem jsou symptomy následkem nedostatku energie a naopak před blokem se energie nahromadila a vytvořila symptomy z přebytku energie. Proto optimální regenerace spočívá nejprve ve zvládnutí akutních příznaků preparátem následujícím krátkodobým podáváním, pak je nutná alespoň 1 den přestávka a pokračujeme zvládáním degenerativních procesů preparátem předcházejícího elementu dlouhodobou aplikací. Příkladem může být řešení kostních zranění anebo deformit. Kosti jsou součástí prvku VODA. Jsou zdrojem zásobních minerálů. Nejprve působíme proti bolestivosti 5 denní aplikcí produktu DŘEVA, pak 2 dny přestávka a následně aplikujeme 3 týdny produkt KOVU anebo lépe produktem pro pohybový aparát patřícímtaké pod KOV. DŘEVO tlumí bolestivý zánět, KOV stimuluje tvorbu vaziva, zpevňuje kosti a urychluje jejich obnovu.

Tento web nepoužívá cookies. Používá pouze dočasné session po dobu pobytu na stránkách anebo do odhlášení a to pouze u dobrovolně zaregistrovaných a přihlášených členů pro přístup do skrytých částí stránek a usnadnění vyplňování některých formulářů. Uchovává pouze vaše dobrovolně poskytné osobní údaje, které může každý uživatel sám kdykoli změnit anebo omezit. Automatický sběr vašich osobních údajů tyto stránky neprovádí.

Ochrana osobníchúdajů

Autor L.Chmelař
© 2017 - 2020